biuro@lexeris.pl +48 697 797 657

Kim jest agent odszkodowawczy?

2017-08-03

Misja czy zawód? Z tym pytaniem można się spotkać w dyskusji o wielu profesjach. Osobom, które pracują w bezpośrednim kontakcie z ludźmi poszkodowanymi w różnych sytuacjach życiowych, to pytanie towarzyszy na co dzień. Z jednej strony przecież wykonują obowiązki służbowe, z drugiej zaś pomagają ludziom uświadamiając ich w zakresie rekompensat, które należą im się z racji doznanej szkody, krzywdy, a czasami prawdziwej tragedii.

Nie od dziś wiadomo, że firmy ubezpieczeniowe bardzo chętnie zawierają z Tobą umowę, kiedy to Ty płacisz im składkę, przenosząc na nich ryzyko. Mniej chętnie chcą z Tobą rozmawiać kiedy to oni mają sięgnąć do swojej kieszeni. Wiadomo też, że w 85% przypadków wypłacane odszkodowania czy zadośćuczynienia są zaniżane. Można przez to rozumieć, że prawie w każdym przypadku mamy do czynienia z nieuczciwą praktyką. Dochodzi do tego element niesprawiedliwych proporcji, gdzie w relacji pojedynczej osoby z wielką korporacją, ta pierwsza może poczuć się o wiele słabsza.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że większość osób nie wie jakie prawa i jakie świadczenia im przysługują w sytuacji gdy staną się ofiarą wypadku, kolizji, przewrócenia na chodniku, czy innego przykrego zdarzenia. Wiele osób nie wie, że zgodnie z europejskim prawem przysługuje im odszkodowanie za opóźniony lot. Ludzie bardzo często nie zdają sobie sprawy, że należą im się pieniądze za cierpienia związane z internowaniem w okresie stanu wojennego. Wreszcie nie wiedzą, że za ich obrażenia wynikające z upadku na śliskiej posadzce w galerii handlowej odpowiada właściciel tej nieruchomości. Nie wyobrażają  sobie najczęściej, że należy im się zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu, skoro byli pasażerem w pojeździe sprawcy.

Agent odszkodowawczy jest właśnie tą osobą, która wykorzystując swoją najlepszą wiedzę w przedmiotowym temacie uświadamia poszkodowanych o ich prawach. Pomaga im. Zawierając umowę z klientem, przekazuje jego sprawę w odpowiedzialne ręce doświadczonych profesjonalistów. Dalej, w dobrej firmie odszkodowawczej sprawę prowadzi sprawdzony adwokat lub radca prawny. Dzięki temu poszkodowany ma wsparcie eksperta z olbrzymią wiedzą i umiejętnościami poruszania się w zawiłościach proceduralnych. Tak jest w przypadku Lexeris Odszkodowania.

Co dokładnie robi agent? Po dotarciu do osoby poszkodowanej wysłuchuje jej opisu sytuacji, analizuje czy sprawa faktycznie jest rokująca, przedstawia ofertę firmy, spisuje umowę, zbiera od poszkodowanego niezbędną dokumentację sprawy i przekazuje ją do centrali firmy. Na późniejszym etapie zajmuje się opieką nad swoim klientem. Informuje o ważnych momentach w sprawie, komunikuje się z poszkodowanym w razie konieczności podjęcia kluczowej decyzji, służy radą, pomaga uzupełnić ewentualne braki w dokumentacji sprawy, wspiera i dodaje otuchy w walce o należną rekompensatę.

Agent odszkodowawczy musi posiadać szereg cech, które ułatwią mu pracę i sprawią, że będzie skuteczny. Musi przede wszystkim być komunikatywny, kreatywny, empatyczny, uczciwy, i podchodzić do swoich obowiązków z zaangażowaniem. Musi być trochę psychologiem, detektywem, prawnikiem, opiekunem, wręcz doradcą.

Przyjmując sprawę od poszkodowanego agent nie pobiera żadnej gotówki. Tym bardziej, że analiza sprawy jest darmowa. Jedynym wynagrodzeniem firmy odszkodowawczej jest ustalona prowizja od wszelkich korzyści uzyskanych dla klienta. Praca firmy jest wynagradzana tylko jeśli odniesie ona sukces w sprawie (success fee).

Agent pracuje głównie w terenie. Można go spotkać w placówkach opieki zdrowotnej, w warsztacie samochodowym, na ulicy, na miejscu zdarzenia, właściwie wszędzie. Można też zadzwonić do centrali firmy aby ta wysłała agenta odszkodowawczego w celu zgłoszenia sprawy odszkodowawczej. Wówczas zostanie skierowany do Ciebie doświadczony agent odszkodowawczy, skontaktuje się on z Tobą i przyjedzie tam gdzie Ci wygodnie aby przyjąć Twoją sprawę.

Jeśli zostałeś poszkodowany w jakimkolwiek zdarzeniu masz prawo do pełnego odszkodowania i wysokiego zadośćuczynienia. Zadzwoń po profesjonalną pomoc pod numer 697 797 657 lub napisz na adres biuro@lexeris.pl

zobacz także:

Blog

Prześlij komentarz
Lista komentarzy