biuro@lexeris.pl +48 697 797 657

Oświadczenie sprawcy kolizji

2017-12-11

Zdarzenia drogowe mają różny charakter  i rozmiar. Czasem mamy do czynienia z dużym wypadkiem, nawet tragedią, a czasem z drobną, nie groźną kolizją. Gdy mamy poważne zdarzenie drogowe lub wręcz wypadek, zawsze powinieneś wezwać odpowiednie służby, między innymi policję. W sytuacji gdy zostałeś poszkodowany w wyniku kolizji wystarczy, że jej sprawca sporządzi stosowne oświadczenie.

Wzywanie policji

Różnica pomiędzy wypadkiem i kolizją była już niejednokrotnie omawiana w naszych artykułach. W tym pierwszym zdarzeniu zazwyczaj mamy do czynienia z obrażeniami ciała uczestników. Wtedy trzeba w pierwszej kolejności, jak najszybciej wezwać niezbędną pomoc. W takim też przypadku rekomendujemy wezwanie na miejsce policji, choć najczęściej przy zamówieniu pogotowia policja wysyłana jest automatycznie. Wezwanie służb rekomendujemy również wtedy gdy rozmiary zdarzenia drogowego, mimo braku  obrażeń osób, są znaczne lub sytuacja jest sporna.

Kolizja drogowa

Jeśli jednak chodzi o niewielką kolizję, gdzie wszystkie strony zgadzają się co do kwestii odpowiedzialności wystarczy sporządzenie oświadczenia sprawcy kolizji.  Dobrze sporządzone oświadczenie będzie wówczas wystarczającym potwierdzeniem okoliczności zdarzenia, a tym samym podstawą do ubiegania się o należne odszkodowanie.

Oświadczenie sprawcy kolizji

Sęk w tym, że wiele osób, będąc w silnym stresie zaraz po kolizji drogowej, nie może zebrać myśli aby napisać dość rozbudowany dokument. Takie oświadczenie sprawcy kolizji powinno zawierać szereg konkretnych informacji.

Przede wszystkim powinny się w nim znaleźć szczegółowe dane sprawcy kolizji i poszkodowanego, a także dane ewentualnych świadków zdarzenia. Warto pamiętać o dokładnym spisaniu danych pojazdów i numeru polisy ubezpieczeniowej OC sprawcy.

Pamiętaj, że w tym wypadku nie wystarczą tylko dane osób. Później mogą Ci się bardzo przydać dane kontaktowe do uczestników zdarzenia. Spisz choćby telefony, do każdego z nich.

Oświadczenie sprawcy kolizji musi zawierać dokładny opis zdarzenia i opis jego skutków. Opiszcie dokładnie to co możecie na miejscu stwierdzić.

Koniecznie wszyscy muszą się podpisać na oświadczeniu sprawcy kolizji. Dobrze by było aby każdy z uczestników złożył parafkę na każdej stronie tego dokumentu. Zabezpieczy to poszkodowanego przed ewentualnymi próbami podważania jego praw do odszkodowania.

Wzór  oświadczenia sprawcy kolizji

Wychodząc naprzeciw osobom poszkodowanym przygotowaliśmy gotowy wzór oświadczenia sprawcy kolizji, który ułatwi Ci zadanie zaraz po nieszczęśliwym zdarzeniu.  Możesz go pobrać, wydrukować i włożyć do schowka na wszelki wypadek. Właściwie jest to gotowy dokument. Który możesz przedstawić ubezpieczycielowi w celu dochodzenia swoich roszczeń.

Nigdy nie wiesz kiedy taki gotowy dokument może być Ci potrzebny. A może zdarzy Ci się być świadkiem kolizji. Wówczas będziesz mógł zaoferować go jej uczestnikom, co wszystkim zaoszczędzi sporo czasu.

Znajdziesz tam też dane kontaktowe do naszej firmy. Będziesz mógł w dowolnej chwili skontaktować się z Lexeris Odszkodowania abyśmy pomogli Ci uzyskać pełne odszkodowanie.

 

 

 Po kolizji drogowej

Podsumowując, zaraz po kolizji:

  • Uzyskaj oświadczenie od sprawcy kolizji
  • Ustal świadków zdarzenia i kontakt do nich
  • Zrób zdjęcia skutków kolizji
  • Skontaktuj się z Lexeris Odszkodowania

 

Jeśli zostałeś poszkodowany w jakimkolwiek wypadku lub kolizji, niezwłocznie skontaktuj się z nami abyśmy mogli Ci pomóc. Analiza Twojej sprawy jest zupełnie darmowa.

Zadzwoń pod numer 697 797 657 lub napisz na biuro@lexeris.pl

zobacz także:

Blog

Prześlij komentarz
Lista komentarzy