biuro@lexeris.pl +48 697 797 657

Odszkodowanie za pogryzienie – część druga

2018-05-18

Osobie poszkodowanej w jakimkolwiek zdarzeniu, w którym nie jest sama winna, należy się pełne odszkodowanie za poniesione straty materialne i wysokie zadośćuczynienie za krzywdę, czyli szkodę niematerialną. Taka sytuacji ma miejsce w większości przypadków gdy chodzi o pogryzienie przez psa. Właściciel psa, osoba z niego korzystająca lub po prostu właściciel posesji musi zrekompensować w pełni powstałą szkodę, za którą jest odpowiedzialny.

Zgłoszenie szkody 

Trzeba koniecznie pamiętać, że na zgłoszenie szkody mamy tylko 3 lata. Sami zazwyczaj zalecamy zgłoszenie bezpośrednio po wypadku, niezwłocznie, z uwagi choćby na ulotną pamięć. 3 lata to jednak granica wyznaczona nam przez przepisy prawa. Wyjątek, jeśli chodzi o przedawnienie stanowi pogryzienie dziecka, wówczas ten termin trwa aż do ukończenia przez osobę poszkodowaną 20 roku życia.

Ważne jest też czy wcześniej nie było zawartej ugody z odpowiedzialnym bądź ubezpieczycielem lub czy w danej sprawie nie zapadł już wyrok o zadośćuczynienie lub odszkodowanie. 

Dokumenty niezbędne do zgłoszenia szkody

Aby zgłosić szkodę wynikającą z pogryzienia przez psa należy przygotować szereg dokumentów związanych ze sprawą. W przypadku korzystania z pomocy profesjonalnego pełnomocnika można liczyć na wskazanie i wsparcie w przygotowaniu ich, tak żeby zgłoszenie było skuteczne.

  • Dane osoby odpowiedzialnej za psa lub dane właściciela posesji, gdzie doszło do zdarzenia
  • Oświadczenie właściciela psa o zdarzeniu lub notatka policyjna, numer sprawy
  • Dane ewentualnych świadków zdarzenia i ich oświadczenia
  • Pełna dokumentacja medyczna z leczenia po pogryzieniu
  • Faktury i rachunki za leczenie, leki, sprzęt medyczny, dojazdy do lekarza, i tym podobne
  • Wniosek o wypłatę zadośćuczynienia i odszkodowania

Oczywiście w przypadku korzystania z usług kancelarii odszkodowawczej lub adwokata tą ostatnią pozycje jaki i całą późniejszą korespondencję przygotuje pełnomocnik. Tak też prowadzenie sprawy wygląda w Lexeris Odszkodowania. Sprawy naszych klientów już od początku przekazywane są wyłącznie do prowadzenia przez profesjonalnego pełnomocnika w postaci doświadczonego adwokata. Uważamy, że takie podejście stanowi gwarancję rzetelności i profesjonalizmu w prowadzonych sprawach odszkodowawczych.

 

zobacz także:

Blog

Prześlij komentarz
Lista komentarzy