biuro@lexeris.pl +48 697 797 657

Niezręczna sprawa

2017-03-24

Wiele osób traktuje odzyskiwanie odszkodowania lub zadośćuczynienia jako przykry obowiązek. Pomimo wielu poniesionych szkód i poważnego charakteru urazów, które często uniemożliwiają powrót do pracy i normalnego życia, nadal ubieganie się o należną rekompensatę jest błędnie interpretowana jako niezręczność.

Świadczenia te następują z zasady po bardzo przykrych i wręcz traumatycznych zdarzeniach z życia człowieka. Dodatkowo najczęściej poszkodowani nie są traktowani z należytym poważaniem i szacunkiem przez ubezpieczycieli. Powszechnie znany jest schemat postępowania towarzystw ubezpieczeniowych, w procesie likwidacji szkody, gdzie te piętrzą przeszkody proceduralne i wydłużają ustawowe terminy, a na końcu zaniżają wypłate należnych świadczeń. Statystyki mówią, że sytacja zaniżonego odszkodowania i zadośćuczynienia występuje aż w 85% przypadków.

Pomimo poważnego charakteru urazów, które uniemożliwiają powrót do pracy, czy po prostu utrudniają normalne funkcjonowanie, wielu poszkodowanych rezygnuje z dochodzenia swoich roszczeń. Żenująco niskie kwoty, które proponują zakłady ubezpieczeń oraz sposób w jaki ubezpieczyciele rozmawiają z poszkodowanymi powodują u nich niechęć do walczenia o swoje prawa. Masz prawo do pełnego odszkodowania i wysokiego zadośćuczynienia za uszczerbek na zdrowiu!

Należy pamiętać, że każda szkoda i każda krzywda powinna zostać z rekompensowana w całości. Szczególnie wtedy, gdy osoba poszkodowana w zdarzeniu nie była jego sprawcą. Odszkodowanie, czy zadośćuczynienie to nie pieniądze, które w określonych okolicznościach można zdobyć. To pieniądze, które Ci się po prostu należą. One już powinny być Twoje.

Niezależnie od charakteru zdarzenia, czy jest to zwykła kolizja, poważniejszy wypadek samochodowy, a może poślizgnięcie, potknięcie, czy też pogryzienie przez psa sąsiada, zawsze w grę wchodzi odpowiedzialność cywilna, a ta gwarantuje każdemu poszkodowanemu naprawienie szkody i krzywdy.

Skontaktuj się z Lexeris Odszkodowania abyśmy mogli Ci pomóc. Przeanalizujemy Twoją sprawę zupełnie za darmo.

Przyjedziemy tam gdzie Ci wygodnie i nie pobierzemy żadnej gotówki. Zadzwoń 697 797 657

Warto walczyć o swoje!

zobacz także:

Blog

Prześlij komentarz
Lista komentarzy