biuro@lexeris.pl +48 697 797 657

Gwarancja odszkodowania

2017-04-12

Czy istnieje coś takiego jak gwarancja odszkodowania.? W pewnym sensie tak. W Polsce od 1990r. istnieje instytucja, która chroni prawa do odszkodowania osób uczestniczących w kolizjach drogowych bądź w wypadkach w gospodarstwach rolnych, których sprawcy nie wykupili obowiązkowej polisy OC. Instytucją tą jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Roczna suma wszystkich odszkodowań, świadczeń oraz rent wypłaconych przez UFG ofiarom takich wypadków wynosiła to średnio kwota około 70 mln złotych. Szkody do UFG można również zgłaszać za pośrednictwem Lexeris Odszkodowania. Nasi prawnicy na pewno poradzą sobie z tego typu roszczeniem. Otrzymasz w pełni profesjonalną pomoc.

Instytucja ta jest organem uprawnionym do kontroli spełnienia obowiązku ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów oraz rolników. Fundusz nakłada kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC korzystając z informacji przekazanych przez Policję lub inne służby uprawnione do kontroli, a także pozyskanych z Systemu Wykrywania Nieubezpieczonych Pojazdów . To tak zwany wirtualny policjant Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W 2014 roku prawie połowa przypadków braku OC została wykryta dzięki temu systemowi.

Instytucja ta jest bardzo pożyteczna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i osób odwiedzających gospodarstwa rolne. Gwarantuje nam odszkodowanie w przypadkach losowych i jednocześnie realnie motywuje do realizacji obowiązku ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Poszkodowani w wypadkach drogowych mają do swojej dyspozycji bardzo praktyczne narzędzie. Jeśli sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, a poszkodowany zapamiętał numer rejestracyjny może próbować dochodzić swoich praw z pomocą organów ścigania oraz firmą Lexeris. Jako osoba poszkodowana masz prawo do wysokiego odszkodowania i zadośćuczynienia.

Skontaktuj się z nami. Analiza Twojej sprawy jest za darmo!

Zadzwoń do nas po numer 697 797 657 lub napisz na adres biuro@lexeris.pl

 

zobacz także:

Blog

Prześlij komentarz
Lista komentarzy